Jak zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń? To pytanie kluczowe dla wielu agentów ubezpieczeniowych. W poprzednich artykułach skupiliśmy się już na kilku działaniach marketingowych opierających się na mediach społecznościowych i budowaniu marki, które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na rozwój agencji ubezpieczeń. Dziś podpowiemy, jak codzienne działania związane z obsługą klientów mogą wpłynąć na wzrost sprzedaży polis.

Aktualna baza klientów – sprzedaż ubezpieczeń

Jeżeli baza danych, którą posiadasz zawiera kontakty, które mimo włożonych wysiłków nie przekładają się na finalizację procesów sprzedaży ubezpieczeń a także odrzucają Twoje wiadomości uaktualnij ją. Zbyt częste raporty o spamie oraz rezygnacje np. z subskrypcji sprawiają, że cały wysiłek wkładany w tworzenie kampanii marketingowej może pójść na marne. Nawet, jeśli klient wyraził niegdyś zgodę na przesyłanie informacji marketingowych zawsze ma prawo do zmiany zdania. A posiadanie dobrej bazy danych klientów wpływa na to czy Twoje wiadomości są dostarczane, a także na to jakie masz zasięgi. Dlatego poświęć trochę czasu na to, by regularnie czyścić dane i usuwać prośby o rezygnację z subskrypcji. Dzięki temu będziesz mógł w pełni wykorzystać swój potencjał marketingowy i dotrzesz do tych klientów, którzy rzeczywiście będą chcieli skorzystać z Twoich usług ubezpieczeniowych. Pamiętaj o tym, że każdy potencjalny nowy klient pozwoli zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń, bowiem może potrzebować ochrony ubezpieczeniowej, którą masz w swojej ofercie.

Jak zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń? Automatyczne powiadomienia klientów.

Każdy agent ubezpieczeniowy wie, że zarządzanie kontaktami klientami a także sprzedaż ubezpieczeń ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju agencji ubezpieczeniowej. Jednak codzienne procesy związane z obsługą nowych klientów czy zarządzenie biurem ubezpieczeń mogą sprawić, że znalezienie czasu na kontaktowanie się z aktualnymi lub potencjalnymi klientami może być trudne. Dlatego zautomatyzowana wysyłka powiadomień np. odnośnie polis wygasających, zbliżających się terminów płatności za ubezpieczenie czy też marketing w mediach społecznościowych jest doskonałym sposobem na to, by konsekwentnie docierać do klientów, a tym samym zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń. Pełna automatyzacja tych procesów pozwoli także odciążyć agenta ubezpieczeniowego w codziennej pracy, tym samym jego działania będą bardziej efektywne.

Wszystkie wymienione w naszych artykułach rozwiązania mogą znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży ubezpieczeń. Jednak warto pamiętać również o tym, że każdy agent ubezpieczeniowy powinien stawiać przede wszystkim na swój rozwój i profesjonalną obsługę. Dzięki temu wszelkie dostępne działania marketingowe będą doskonałym uzupełnieniem i pozwolą mu zyskać nowych klientów, a tym samym zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń. I pamiętajmy o tym, że chociaż każdy agent ubezpieczeniowy chce uchodzić za profesjonalistę nie powinien przesadzać z fachowym nazewnictwem, bowiem musi pokazać swoim potencjalnym klientom, że jego agencja ubezpieczeń jest przystępna i wiarygodna. A to już jest prosta droga do tego, by odnieść sukces w branży ubezpieczeń.

Źródło: opracowanie własne