Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Europ Assistance Polska, klienci banków coraz częściej mają świadomość posiadania bonusów, które dodawane są do produktów bankowych.

Ogólnopolskie Badanie Assistance, przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku pokazują, że
że klienci banków coraz częściej doceniają assistance, który dołączany jest do produktów bankowych. Zarówno kobiety (68%), jak i mężczyźni (67%) oceniają produkty bankowe z dołączoną usługą jako atrakcyjne. Co drugi ankietowany zadeklarował również, że częściej korzystałby z usług banku, jeśli ten zaoferowałby bogaty pakiet assistance.

Oprócz bankowych propozycji assistance dodawane są też programy, które stanowią naturalne uzupełnienie produktu bankowego, np. home assistance dołączone do kredytu hipotecznego. Dzięki temu klienci mogą za pośrednictwem banku naprawić różnego typu urządzenia RTV/AGD. Mogą również skorzystać z przykładowej pomocy ślusarza.
 
Z kolei w przypadku kont firmowych sprawdza się office assistance dedykowany dla małych i średnich przedsiębiorstw. Program przewiduje tu m.in. pomoc w biurze polegającą na interwencji specjalisty od napraw, a w sytuacji większych szkód również na transport i przechowanie mienia, znalezienie lokalu zastępczego czy pomoc prawną. Do kart kredytowe również dodawane są ubezpieczeniowe bonusy. Jak podkreśla Ryszard Grzelakprezes Europ Assistance Polska: „ Klienci mają duży wybór usług bankowych ze względu na różnorodność ofert na dojrzałym, rynku polskim oraz rosnącą wiedzę w zakresie usług finansowych, co daje im możliwość ich porównywania. Banki dążą więc do personalizowania ofert i uelastycznienia ich tak, żeby zadowolić indywidualne potrzeby klientów”.
 
Z badan wynika również ,że najczęściej dodawanymi świadczeniami w ramach bankowego assistance są: pomoc medyczna (67%), pomoc w domu (59%), holowanie auta/pomoc drogowa (52%), pomoc udzielana podczas podróży (35%). „Obserwujemy stały wzrost zainteresowania assistance medycznym. Jego dodanie do karty lub rachunku bankowego to atrakcyjne cenowo i funkcjonalnie rozwiązanie w porównaniu z drogim abonamentem i często ograniczoną dostępnością w prywatnym centrum medycznym. Ponadto, wysoka jakość usług medycznych w programie assistance stanowi alternatywę również dla publicznej służby zdrowia”-dodaje Grzelak.

Należy jednak podkreślić, że aby skorzystać z assistance, przede wszystkim trzeba wiedzieć, że posiada się taką możliwość. Wyniki badania jednoznacznie ukazują, że niemal połowa ankietowanych (48%) przyznaje, że czyta OWU, a prawie co czwarty badany przynajmniej je częściowo przegląda. Wśród świadomych respondentów przeważają osoby młode w wieku 18-25 lat (54%), posiadające wyższe wykształcenie (55%). 

 
Źródło: www.europ-assistance.pl