Concordia Ubezpieczenia opracowała specjalny „Poradnik Ubezpieczeniowy” adresowany do klientów. W „Poradniku” znajdziemy najistotniejsze aspekty zachodzące w całym procesie ubezpieczeniowym – począwszy od etapu definiowania indywidualnych potrzeb, poprzez wybór właściwego ubezpieczyciela i jego oferty, na obsłudze posprzedażowej kończąc.

Firma zdecydowała się na wydane poradnika w związku z trudnościami jakimi niesie za sobą tematyka ubezpieczeń. „Poradnik Ubezpieczeniowy” przeznaczony jest dla tych, którzy lepiej chcą poznać specyfikę i język zagadnień, które używane są w różnego typu oficjalnych dokumentach takich jak np. warunki ogólne umowy, by „ nie paść ofiara małej czcionki”. Zwraca uwagę również na to jak zachować się i co zrobić, gdy dojdzie do szkody. Publikacja skierowana jest do rodzin, rolników oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.
 
W celu ułatwienia odbioru czytelnikom wydawnictwo zostało podzielone na trzy główne grupy: Osoba posiadająca rodzinę (Mam rodzinę), Rolnik (Jestem rolnikiem), Właściciel firmy (Mam firmę). Autorami tekstów są wieloletni eksperci rynku ubezpieczeniowego.
 
Źródło: www.concordiaubezpieczenia.pl