PZU rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną dotycząca bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach. Głównym celem akcji jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Największy polski ubezpieczyciel przekaże dzieciom 1,6 miliona odblasków z wbudowaną migającą lampką. Akcja obejmie dzieci – uczniów szkół podstawowych z klas I-III w całej Polsce.

 

Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

 
Przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, cieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów. Przy prędkości 90 km/h, kierowca pokonuje 25 metrów na sekundę i może nie mieć możliwości reakcji widząc pojawiającego się pieszego. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli dużo szybciej. To może uratować pieszemu życie.
 

PZU: „Jako firma odpowiedzialna społecznie od wielu lat uświadamiamy Polakom, jak istotne jest ich bezpieczeństwo”

 
Paweł Surówka, prezes PZU SA podkreśla: „Dzięki akcji „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze” chcemy realnie zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, w tym z udziałem najmłodszych”. Policyjne statystyki wskazują, że w ubiegłym roku w Polsce ucierpiało 911 dzieci poruszających się pieszo po drogach. To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie najmłodszych do uczestniczenia w ruchu drogowym. Dzieci od najmłodszych lat muszą mieć wpajane zasady bezpiecznego zachowania na drogach aby nie stwarzać bezpieczeństwa ani dla siebie ani dla innych. W związku z tym przedstawiciele największego polskiego ubezpieczyciela przekazują dzieciom i ich rodzicom odblaski materiały edukacyjne tak aby tą świadomość zwiększyć.
 

Jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się znacznie bardziej bezpieczni

 
Materiały edukacyjne mają zachęcić dzieci do działań w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze. Wystarczy przypiąć odblask do plecaka szkolnego lub założyć na rękę. Taka mała rzecz – odblask, w pewnych sytuacjach może okazać się bezcenna i uchronić dziecko przed wypadkiem. – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.
 
Źródło: www.pzu.pl