Aktualna sytuacja związana z pandemią sprawiła, że coraz więcej firm musiało dostosować swoje usługi do wymagań klientów, wprowadzając zdalną obsługę. Nowe rozwiązania nie ominęły także branży ubezpieczeniowej, która w szybki sposób przestawiła się na tryb zdalny. Dzięki temu rozwiązaniu bez konieczności wychodzenia z domu możemy wykupić polisę online również u swojego Agenta Ubezpieczeniowego.

Wpływ pandemii na funkcjonowanie firm

Ostatnie tygodnie pokazują, że pandemia koronawirusa wpłynęła znacząco na funkcjonowanie całego świata i różnych branż, w tym ubezpieczeniowej. By zminimalizować ryzyko i kontynuować pracę wiele firm musiało przyspieszyć procesy technologiczne związane ze zdalną obsługą. To doprowadziło do konieczności dostosowania swoich działań do specjalnych warunków, tak by zapewnić bezpieczeństwo nie tylko swoim pracownikom ale też i klientom. Dzięki temu większość spraw w urzędach, bankach i innych instytucjach możemy załatwiać już online. Zmiany te nie ominęły także branży ubezpieczeniowej. Rynek musiał dostosować swoje produkty i rozwiązania tak, by możliwe było kontynuowanie dalszej działalności online. Na szczęście ubezpieczyciele w szybkim tempie przestawili się na tryb elektroniczny, umożliwiając klientom zakup ubezpieczeń bez konieczności wychodzenia z domu. Okazało się też, że zdalna praca Agenta Ubezpieczeniowego może być łatwa.

Zakup ubezpieczenia bez wychodzenia z domu

Nowe rozwiązania wprowadzone w branży ubezpieczeniowej sprawiły, że proces zakupu polisy bez wychodzenia z domu jest szybki i prosty. Często wystarczy jedna rozmowa z Agentem Ubezpieczeniowym, podczas której ustalimy warunki nowej umowy lub wznowienie posiadanej już polisy. Po takiej rzeczowej konwersacji dokumenty do podpisu są przesyłane na naszą skrzynkę mailową. Jak widać zdalny proces zakupu ubezpieczenia jest dużym ułatwieniem, tym bardziej, że nie musimy już rezerwować sobie czasu na wizytę w biurze ubezpieczeń.

Czy polisa mobilna jest tak samo ważna, jak ta zawarta tradycyjnie?

Wielu klientów ma często wątpliwości związane z tym, czy polisa zawarta w trybie zdalnym jest tak samo ważna jak umowa ubezpieczenia zawarta bezpośrednio u Agenta Ubezpieczeniowego lub w oddziale Towarzystwa Ubezpieczeń. Dlatego wyjaśniamy, że polisa mobilna wygląda tak samo jak umowa zawarta w tradycyjny sposób, obowiązuje także jej stan prawny. Ubezpieczenie kupione zdalnie w niczym nie odbiega od tego, które zostało zakupione bezpośrednio w biurze Agenta Ubezpieczeniowego. Nie ma konieczności ściągania jakiś specjalnych aplikacji czy drukowania dokumentu. Polisa zawsze będzie dostępna na naszym mailu.

Jak wygląda proces zakupu ubezpieczenia w trybie zdalnym?

Zakup polisy online zazwyczaj można zrealizować w kilku krokach. Po pierwsze należy skontaktować się ze swoim Agentem Ubezpieczeniowym, którzy pomoże w wyborze odpowiedniej polisy. Następnie, by sprawdzić warunki przedstawionej oferty należy kliknąć na link z maila przesłanego od Agenta Ubezpieczeniowego. Wówczas po zaznaczeniu niezbędnych zgód i wpisaniu numeru PESEL można już przejść do oferty. Później po zapoznaniu się z przesłaną umową należy kliknąć Zawieram umowę. Wtedy system ubezpieczyciela automatycznie przekształci ją w polisę. Końcowo na maila zostanie przesłane potwierdzenie zawarcia polisy, którą będzie można opłacić przelewem tradycyjnym lub przez PayU. Jak widać cały proces jest prosty a punktem wyjścia jest rozmowa, podczas której Agent Ubezpieczeniowy doradzi, na jaki zakres ubezpieczenia się zdecydować, określi warunki umowy oraz wyjaśni wszelkie niezrozumiałe kwestie.

Wznowienie umowy ubezpieczenia online

Każdy z nas wie, że polisa zawierana jest na określony okres ubezpieczenia. Jednak mimo to często zdarza się nam przypomnieć o tym terminie w ostatnim momencie. Takie sytuacje generują niepotrzebny stres i pośpiech. I nie każdy wie, że polisę sprawnie można również odnowić bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się ze swoim Agentem ubezpieczeniowym. A po chwili kontynuacja umowy ubezpieczenia będzie na naszym mailu.

Warto również pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach wszystko możemy przeanalizować w internecie. Nawet sprawdzić ważność polisy OC. Co istotne ubezpieczyciele na swoich stronach internetowych umieszczają zarówno wzory wszelkich potrzebnych dokumentów, jak i ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Nie bez znaczenia jest również to, że w razie pytań lub wątpliwości zawsze możemy skontaktować się ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Dzięki niemu cały proces zakupu ubezpieczenia będzie szybki, prosty i co ważne bezpieczny.

Źródło: Compensa TU S.A. VIG