Nowa platforma pozapłacowych benefitów pracowniczych – PZU Benefity jest już dostępna. Pracownicy mogą na niej znaleźć nie tylko ubezpieczenia życiowe i majątkowe, abonamenty medyczne PZU Zdrowie, abonament sportowo–rekreacyjny PZU Sport czy dogodne pożyczki PZU CASH, ale też atrakcyjne oferty współpracujących z ubezpieczycielem partnerów.

Dodatki pozapłacowe dla pracowników

W większości nowoczesnych firm dodatki pozapłacowe stanowią już standardowe narzędzie nagradzania personelu. Dane wskazują, że z platform benefitowych korzysta w Polsce już ponad milion pracowników. Konta na platformach, służące do zakupu różnych produktów i usług, najczęściej zasilane są przez pracodawcę środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Co ważne mogą tam też wpływać nagrody w konkursach lub środki wpłacane dodatkowo przez samego pracownika. Warto wspomnieć, że dla samego pracodawcy benefity są także ważnym czynnikiem, ponieważ decydują o jego atrakcyjności w procesie rekrutacji. Jak wynika z raportu Sedlak&Sedlak „Benefity w oczach pracowników”, aż osiem na dziesięć osób uznaje, że oferta takich dodatkowych korzyści jest dla nich istotna przy podejmowaniu decyzji o wyborze pracodawcy.

Firmy coraz chętniej korzystają z tej formy nagradzania kadry, a pracownicy chwalą sobie takie elastyczne rozwiązanie. Odgórnie narzucone wyjazdy integracyjne czy owocowe czwartki odchodzą do lamusa. Dziś to pracownicy sami decydują, na co chcą wydać dodatkowe środki przekazane przez pracodawcę. To właśnie z myślą o potrzebach firm działających na polskim rynku i ich pracowników PZU oferuje wygodną i intuicyjną platformę benefitową, na której każdy znajdzie atrakcyjne propozycje produktów i usług – mówi Maciej Gołaś, wiceprezes PZU Pomoc.

Nowoczesna platforma benefitowa

Z informacji opublikowanych przez ubezpieczyciela wynika, że ekosystem benefitów pozapłacowych PZU jest oparty na nowoczesnych narzędziach cyfrowych.  Platforma benefitowa jest jego częścią i stanowi innowacyjne powiązanie świata ubezpieczeń, aktywności fizycznej, zdrowia oraz finansów z ofertą zakupową, usługową i rabatową partnerów ubezpieczyciela.

Co więcej, obok dostępu do atrakcyjnych cenowo propozycji blisko 200 partnerów PZU – między innymi kin, biur podróży, sklepów, platform streamingowych, szkół językowych, restauracji czy księgarń – klienci mają także możliwość przystąpienia i obsługiwania abonamentów zdrowotnych PZU Zdrowie, jak i abonamentów PZU Sport, które dają dostęp do blisko 3000 obiektów sportowych w całej Polsce. Na platformie pracownik zapozna się także z ofertą ubezpieczenia grupowego dla danego zakładu pracy, produktami finansowymi PZU CASH i innymi ubezpieczeniami. Istotne jest także to, że za pomocą wspomnianej platformy benefitowej sami pracodawcy mogą obsługiwać wnioski pracownicze i prowadzić różne akcje społeczne w firmie (np. zbiórki na cele charytatywne).

PZU Benefity – dla kogo?

Jak możemy przeczytać, platforma PZU przeznaczona jest dla wszystkich zakładów pracy. A wdrożenie narzędzia jest proste, szybkie i wspierane przez PZU Pomoc. Ubezpieczyciel zaznacza, że firmy, które zdecydują się na korzystanie z platformy będą mogły konfigurować system, dostosowując jego funkcjonalność do swoich preferencji i potrzeb. Nie ma przy tym znaczenia, czy firma posiada już inne produkty z Grupy PZU.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć dedykowanej ku temu stronie.

Źródło: PZU SA