W poniedziałek zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. Wielu uczniów przekroczy progi szkół. To czas, kiedy rodzice staną przed wyborem jak ubezpieczyć dziecko. Jedni wybiorą ubezpieczenie grupowe, inni indywidualnie. Przed wyborem polisy warto porównać oferty. W tym roku na rynku ubezpieczeniowym pojawiło się wiele ciekawych nowości.

 

Ubezpieczenie NNW – niezbędny element szkolnej wyprawki

 
System Informacji Oświatowej odnotował w zeszłym roku szkolnym blisko 65,2 tys. wypadków dzieci w szkołach. Ubezpieczenie NNW można zatem traktować jako niezbędny element wyprawki dziecka do szkoły. Jednak, jak przypominają eksperci z InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group, nie każde ubezpieczenie jest identyczne. Dlatego uważny rodzic powinien ocenić nie tylko wysokość potencjalnych świadczeń na rzecz dziecka, ale i dodatkowe aspekty polisy.

Rodzice nie mają obowiązku zakupu wariantu polisy przedstawionej przez szkołę

 
Opiekunowie mają wybór. Mogą ubezpieczyć dziecko indywidualnie lub połączyć obie możliwości. Warto jednak wiedzieć, jakie są zalety poszczególnych opcji. Katarzyna Rudzka z InterRisk wyjaśnia: „Szkolne ubezpieczenie grupowe, to zwykle oferta bardziej atrakcyjna cenowo i z szerszym zakresem niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego”.
 

Niska składka oznacza wąski zakres ochrony, wpływa również na wysokość ewentualnych świadczeń

 
Rodzice powinni pamiętać, że ważna jest wysokość sumy ubezpieczenia i dostosowanie oferty do profilu klasy danego ucznia. Wybór oferty wyłącznie z uwzględnieniem kryterium ceny, czyli wybór niskiej składki wpłynie także na wysokość ewentualnych świadczeń. Kwoty wypłacane z ubezpieczenia grupowego w razie wypadku będą ważnym wsparciem procesu leczenia i powinny być, dla rodziców satysfakcjonujące.
 
Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie obu opcji
 
„Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest połączenie obu opcji, czyli zakup polisy zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Świadczenia z obu umów ubezpieczenia nie wykluczają się wzajemnie. W razie nieszczęśliwego wypadku należy się wypłata z tytułu obu polis” – dodaje Rudzka.
 

Ubezpieczenie powinno zapewnić realną ochronę 

 
Zarówno przy wyborze oferty grupowej, jak i indywidualnej, należy zapoznać się dokładnie z ofertą ubezpieczyciela. Najbardziej podstawowa oferta NNW szkolnego obejmuje świadczenia w razie wypadku. Zakres ubezpieczenia może być rozszerzony o zdarzenia związane z chorobą np. pobyt w szpitalu, poważne zachorowania czy też operacje lub zwrot kosztów leczenia. Dodatkowych korzyści z takiej umowy może być jednak o wiele więcej. Przykładowo, w polisie EDU Plus InterRisk, rodzice dzieci czy uczniów, a także studenci mają dostęp do zdalnej pomocy lekarza pediatry, internisty lub dietetyka. Taka usługa jest również wsparciem dla nauczycieli i może być bardzo przydatna, szczególnie w placówkach, gdzie nie ma gabinetu pielęgniarskiego lub gdy problemy ze zdrowiem ucznia zdarzą się poza szkołą, np. na wycieczce szkolnej.
 
Źródło: www.inwestycje.pl  www.interrisk.pl