Największy polski ubezpieczyciel ostrzega przed pojawiającymi się w internecie fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych. Oszuści bezprawnie podszywają się pod PZU, wykorzystując nazwę towarzystwa, jego logotyp oraz wizerunki członków zarządu i menedżerów. Warto być ostrożnym. 

Uwaga na oszustów 

Największy polski ubezpieczyciel przestrzega przed fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych, które pojawiają się w internecie. Ich autorzy bezprawnie podszywają się pod towarzystwo, wykorzystując jego nazwę, logotyp oraz wizerunki członków zarządu i menedżerów. 

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych, których autorzy bezprawnie podszywają się pod PZU – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez PZU. 

Fałszywe reklamy usług inwestycyjnych 

Z opublikowanych przez ubezpieczyciela informacji wynika, że w sieci – w tym w mediach społecznościowych, pojawiły się oszukańcze reklamy i wpisy, które nakłaniają do korzystania z rzekomych usług inwestycyjnych PZU. Oszuści zapewniają w nich, że usługi te gwarantują „dostęp do inwestycji” o wysokich stopach zwrotu. Co więcej, w ogłoszeniach tych wykorzystywane są bezprawnie takie cechy charakterystyczne ubezpieczyciela jak nazwa oraz logotyp. Możemy w nich zobaczyć także wizerunki członków zarządu lub menedżerów PZU. 

Ważne sygnały ostrzegawcze 

Ubezpieczyciel prosi wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina, że spółki Grupy PZU prowadzą działalność komunikacyjną i marketingową wyłącznie za pośrednictwem własnych, oficjalnych kanałów, w tym oficjalnych profilów i kont w mediach społecznościowych. Co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów? PZU wskazuje, że należy zwracać uwagę przede wszystkim na nazwy profili, które zamieszczają tego rodzaju wpisy lub reklamy, a także stron internetowych, do których kierują. Ważnym sygnałem ostrzegawczym powinny być dla nas dziwne, podejrzane nazwy lub niewielka liczba obserwujących dany profil. Nie należy także klikać w żadne linki pochodzące z niesprawdzonego źródła lub kierujące do takiego. 

Osoby, które zaobserwują podobne fałszywe treści i próby wyłudzeń proszone są o zgłaszanie ich na adres rzecznik@pzu.pl lub do właściwych organów ścigania. 

Źródło: PZU SA